Egzamin poprawkowy z „Ewolucji i systematyki bezkręgowców” odbędzie się dnia 19.02.2015 o godzinie 11:00 w pomieszczeniach Katedry.

Egzamin z „Ewolucji i systematyki bezkręgowców” odbędzie się dnia 02.02.2015 o godzinie 9:00 do 11:00 w sali C 105-107.

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

XXX zjazd Sekcji Paleoentomologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego oraz konferencja naukowa pt.: "Zapis kopalny ewolucji owadów"

Gość z Ukrainy w ramach programu DEST

W ramach unijnego programu szkolenia taksonomów DEST Distributed European School of Taxonomy w naszej Katedrze przebywał w okresie od 15 listopada do 1 grudnia Sergey Filatov z Instytutu Weterynarii UAN w Charkowie na Ukrainie.

U nas szkolił się w zakresie taksonomii kuczmanów.

Światowy Dzień Muchówki

W dniu 19 listopada 2014 w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii obchodziliśmy Światowy Dzień Muchówki (przypadający 15 listopada)

opis obchodów przedstawiony przez  Przewodnicząca Sekcji Dipterologicznej dr Annę Klasa

list Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Stefana Niesiołowskiego

Relacja z Dnia Muchówki napisana przez naszego kolegę Rafała Kaźmierczaka
jest dostępna pod linkiem  http://insektarium.wordpress.com/artykuly-o-owadach-i-nie-tylko/swiatowy-dzien-muchowki-gdansk-2014/

prezent od honorowego gościa obchodów Światowego Dnia Muchówki Pani mgr Iwony Muchy

Katedralna fotografia pamiątkowa pracowników i doktorantów z dnia 7.10.2014

Nagroda Rektora

Dnia 01.10.2014 pracownicy naszej Katedry otrzymali Nagrodę Rektora - zespołową stopnia pierwszego - za cykl 15 publikacji na temat interdyscyplinarnych i pionierskich badań dotyczących  taksonomii, ekologii i anatomii funkcjonalnej owadów dwuskrzydłych (Diptera). Skład zespołu: dr hab. prof. UG Wojciech Giłka, dr Aleksandra Urbanek, prof. dr hab. Ryszard Szadziewski, dr Patrycja Dominiak.

XIX Międzynarodowe Sympozjum Chironomidae

W dniach 17-22 sierpnia 2014, w Czeskich Budziejowicach odbyło się XIX Międzynarodowe Sympozjum Chironomidae. Uczestniczyli w nim między innymi prof. Eugenyi A. Makarchenko z Władywostoku, prof. Xinhua Wang z Tiencin i prof. UG Wojciech Giłka.

Staż studenta z Francji w Muzeum Inkluzji w Bursztynie
W lipcu i sierpniu 2014 roku w Pracowni Muzeum Inkluzji w Bursztynie oddbył praktyki
Yann Leroy - student z Uniwersytetu w Rennes we Francji.

VIII Międzynarodowy Kongres Dipterologiczny w Poczdamie

W dniach 10.08-15.08 2014 odbył się VIII Międzynarodowy Kongres Dipterologiczny w Poczdamie
Uczestniczyli w nim prof. dr hab. Ryszard Szadziewski, dr hab. prof UG Jacek Szwedo, dr Patrycja Dominiak

Nowy pracownik Katedry

Od dnia 01.06.2014 w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii jest zatrudniony Pan dr hab. prof UG Jacek Szwedo

Serdecznie witamy!

Gość z Londynu w ramach programu DEST

W ramach unijnego programu szkolenia taksonomów DEST Distributed European
School of Taxonomy w naszej Katedrze przebywał w okresie od 31 maja do 15 czerwca Gearoid Webb - Irlandczyk. Pracownik Centrum Ekologii i Hydrologii w Londynie.

U nas szkolił się w zakresie taksonomii europejskich kuczmanów.

fot. 1.Gearoid przy pułapce Malaise'a w           fot. 2. Na moście nad Jeziorem Mamry.
miejscowosci Wyskok

fot. 3. Praca laboratoryjna.                               fot. 4. Połowy larw kuczmanów w strumieniu we wsi
                                                                            Guja.

Gość z Izraela w ramach programu DEST

W dniach od 24.03. 2014 do 07.04.2014 roku w naszej Katedrze odbywały się zajęcia w ramach europejskiego programu Distributed European School of Taxonomy (DEST) organizowanego przez European Distributed Institute of Taxonomy.

Yonatan Saroya, magistrant z Hebrew University of Jerusalem z Izraela, odbył dwutygodniowe szkolenie pt. "Taxonomy of European biting midges (Diptera: Ceratopogonidae)".

Yonatan Saroya podczas pracy w laboratorium.

Yonatan Saroya wraz z kierownikiem Katedry Prof. Ryszardem Szadziewskim w Muzeum Inkluzji w Bursztynie.

20 marca - Dzień otwarty Wydziału Biologii UG - zapraszamy do Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii

Dnia 9.02.2014 zrezygnował z pracy w Katedrze adiunkt dr Piotr Cuber. Życzymy Powodzenia na nowej drodze życia.

dr Piotr Cuber

"Bursztyn obdarzony pamięcią" - zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z Panią dr Elżbietą Sontag opublikowanym w gazecie Dziennik Polski dnia 7 lutego 2014

EGZAMIN POPRAWKOWY - "Ewolucja i systematyka bezkręgowców"

Egzamin poprawkowy z przedmiotu "Ewolucja i systematyka bezkręgowców"

odbędzie sie dnia 17.02.2014 o godzinie 12:30-13:30 w sali C/532-C/534

Egzamin "Ewolucja i systematyka bezkręgowców"
Egzamin z przedmiotu "Ewolucja i systematyka bezkręgowców"

odbędzie się dnia 29.01.2014 roku o godzinie 9:30 - 11:00   w auli C/105 - 107

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie ćwiczeń.

Proszę o przyniesienie indeksów i kart zaliczeniowych.

Egzamin poprawkowy odbędzie  się 17.02.2014 (pełniejsze informacje zostaną podane w późniejszym terminie).

Noc Biologów 10 stycznia 2014 - Zapraszamy na wykłady, pokazy, wystawy z udziałem pracowników i doktorantów naszej Katedry dotyczące bezkręgowców